ZASTOSOWANIE

Ablacja
laserowa

Laser
do czyszczenia

Laser
do wiercenia

Laser
do spawania

Laser
do mikrocięcia

Laser
do cięcia

Laser
do grawerowania

Laser
do znakowania

Zastosowania     

Wiele osób prawdopodobnie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale w dzisiejszych czasach urządzenia laserowe używane są niemal we wszystkich gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są one nie tylko do podstawowej obróbki materiałów różnego rodzaju – takiej jak cięcie czy wiercenie – ale również do grawerowania, znakowania, wykonywania mikro cięć, spawania oraz ablacji laserowej.

 

Możliwość różnorodnej obróbki

Co sprawia, że we współczesnym świecie laser znajduje tak szerokie zastosowanie? Na korzyść tego rozwiązania z pewnością przemawia możliwość ustawienia różnych parametrów, przez co łatwo można dostosować urządzenie do obrabianego materiału i uzyskać efekty cechujące się wyjątkowo dużą precyzją i estetyką wykonania.

Urządzenia laserowe mogą z powodzeniem służyć do obróbki takich materiałów jak metal, drewno, papier, szkło, tkaniny, skóra i materiały skóropodobne czy tworzywa sztuczne. Są to oczywiście materiały, które najczęściej poddawane są wpływowi lasera. Poza nimi można tu wymienić także gumę, kamień, laminat grawerski, piankę, folię czy klawiaturę membranową. Nie może zatem dziwić fakt, że branże, w których laser znajduje dziś zastosowanie, można wyliczać praktycznie bez końca.

Oferowane przez nas urządzenia DK Lasertechnik wykorzystywane są między innymi w przemyśle biżuteryjnym, modowym, architektonicznym, opakowaniowym, rzemieślniczym, motoryzacyjnym medycznym czy technologicznym. Odgrywają one dużą rolę zarówno w druku cyfrowym, jak również w wytwarzaniu numerów seryjnych i kodów kreskowych czy pieczątek.

 

Do czego wykorzystuje się laser?

Precyzja, szybkość, doskonała wydajność, efektywność i łatwość obsługi – to wszystko sprawia, że z pomocą urządzeń laserowych można wykonywać najróżniejsze procesy. Idealnie sprawdzają się one zarówno przy znakowaniu drewna, papieru, szkła czy metalu, grawerowaniu ozdób, trofeów i biżuterii z wykorzystaniem programów graficznych czy dokładnego cięcia elementów prostych i bardziej złożonych. Nadają się one także do spawania elementów o dużej grubości, wiercenia bez odkształceń materiału oraz usuwania zabrudzeń.

Zalet wykorzystania lasera należy upatrywać także w tym, ze wydajną pracę zapewnia on zarówno w produkcji masowej różnego rodzaju produktów, jak również przy wykonywaniu zdobień i grawerów przy pojedynczych zleceniach. Elementy obrobione za pomocą lasera są odporne na ścieranie, wysokie temperatury, środki chemiczne czy promieniowanie UV.

ZASTOSOWANIA

+48 12 684 24 11

  1. pl
  2. en

 biuro@lasertechnik.pl

+48 12 684 24 11

2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

O NAS

GALERIA

USŁUGI

POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZASTOSOWANIA

PRODUKTY

START

DK Lasertechnik sp. z o. o.

ul. Siwka 25

31-588 Kraków

REGULAMIN